WSTĘP.{}
Zacznijmy od tego, że są różne języki programowania: Html, Php, MySQL, Java Script........ .......
Najprostszym z nich i najbardziej wskazanym dla początkujących, jak i zaawansowanych jest HTML. Możemy dzięki niemu tworzyć proste(jak i zaawansowane) strony www.
HTML?.{}
Html- Ni program, ni gra. Jak już wcześniej napisałem jest to język do programowania stron.
Teraz przechodzimy do zapoznania się z tym językiem, można to zrobić nawet w tydzień pod waunkiem, że będziemy wszystko uważnie czyztać i stosować się do zaleceń. Oto parę stron, które wam to ułatwią:
Robimy strone.{}
Zapoznaliśmy się nieco z językiem HTML i zaczynamy tworzyć własną stronę internetową. Jednak trzbea pamiętać o tym, że tematykę strony najlepiej wybrać na podstawie tego, z czego jesteśmy najlepsi i czy nas to interesuje. Dobra, strona gotowa. No i zostałeś w bagnie, co teraz robić? Następną fazą jest FTP.
FTP.{EFEKTYWNA TRANSMISJA PLIKÓW}
Ftp jest to sposób przenoszenia plików ze swojego komputera do internetu. Jednak nie jest to takie proste. Podsumujmy parę punktów:
SERWER.{}
Bez serwera nie zrobimy nic. Wyobrazmy sobie nasz twardy dysk jako talerz zapełniony serem i drugi, jednak widzicie, ze tego drugiego talerza wogóle nie ma. Trzeba więc ten drugi talerz stworzyć. Teraz trzeba się zastonowić nad rozmiaem drugiego talerza, jeżeli mamy dużo sera trzeba załatwić taki talerz, aby ser się na nim zmieścił:
Jeżeli już obliczyliśmy nasze pliki, możemy się udać na poszukiwanie wystaczającego serwera. Jeżeli uż taki znaleźlismy należy zająć się umieszczeniem plików.
FTP.{EFEKTYWNA TRANSMISJA PLIKÓW 2}
Instrukcja:
1. Wchodzimy na naszą strone z serwerem, który wybraliśmy i rejestrujemy się.
2. Po zakończeniu rejestracji dostaniemy adres do FTP serwera.
3. Włączamy Internet Explorer i wpisujemy ftp://wasz_adres_ftp
4. Pokaże nam się okienko, w które trzeba wpisać hasła waszej strony.
5. teraz zostaje już tylko kopiować pliki.
PHP.{Hypertext Preprocessor}
W miarę prowadzenia strony chcielibyśmy wprowadzić pewne zmiany, które dałyby nam na przykład możliwość logowania i różnych innych wartościowych bajerów.
Php, nie jest jednak językiem tak samo prostym jak HTML i trzeba o wiele więcej czasu na naukę i bardzo dużo skupienia. Oto parę stron z kursem PHP:
W dalszym ciągu w edicie dodam jeszcze jak zrobić sobie forum na własnym serwie i FTP przez Total Commander i inne klijenty FTP
Update nr1.{mała uwaga}
Jeżeli w ciągu robienia strony wstawiamy obrazki należy, je najpierw wkleić do folderu ze strona i dopisywać ścieżki w taki sposób, images/oplich.jpg, jeżeli zrobimy to tak: C:\strona\images\oplich.jpg
nie liczcie na to, że inny user internetu oglądający waszą www zobaczy obrazek
Update nr3.{Uaktualnienie}
Z ciekawości zajrzałem na yoyo.pl i jeżeli chcecie mieć forum bez zbędnego i męczącego przenoszenia plików zarejestrujcie się tam i stwórzcie nową strone. W trakcie zakładania strony będzie pytanie czy chcesz coś doinstalować. Wybierzcie Forum phpBB by Przemo i tyle!
Można też sobie wybrać Php-fusion inne badzo ciekawe rzeczy...
Nowe uaktualnienia/poprawki/informacje(czasami szybciej) itd. będę dodawać co 2 dni, pzdr.
23.IV.2006--
Przepraszam, że ostatnio nie uaktualniałem tematu, ale zdenerwowałem się bo znikną 2 update(bardzo ważny). Gdybyście więcej pisali w tym temacie napewno zmotywowało by mnie to do dalszej pracy, oraz ogólnego udzielania się na foroom...
Update nr4.{CMS}
Czyli system zarządzania treścią naszej page. narzędzie bardzo przydatne, napisane w PHP, które uproszcza nam tworzenie strony
Ale podsumujmy:
minusy(
- Nie można umieszczać własnych designów
- Trzeba mieć baze MySQL
)
plusy(
+ Nie trzeba grzebać w składni
+ Jest wygodny i ma szybką oraz wygodną obsługę
+ Wszystkie dodatki można dościągnąć z różnych oficjalnych stron
)



