Enrique Iglesias

Sprawy na zupełnie inne tematy - nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kris
Avanger
Posty: 2254
Rejestracja: wt lis 22, 2005 11:33 pm
Lokalizacja: Poznań

Enrique Iglesias

Post autor: Kris »

Enrique Iglesias syn słynnego hiszpańskiego kompozytora i piosenkarza Julio Iglesiasa. Urodzony 8.05.1975. Enrique w wieku 8 lat przeprowadził się do Maiami, gdzie mieszkał jego ojciec, tam przebywał długi czas, aż w końcu w szkole średniej wystąpił w jednym z musicali, gdzie uważano, że odniósł duży sukces jak na licealiste. W szkole wyższej Enrique zdecydował, iż spróbuje pójść w ślady ojca, jednakżę czekał go zawód, chłopak nie miał wystarczających środków na nagranie jakiegokolwiek dema, w tamtym momencie pomoc zaoferowała mu jego była opiekunka. Wkońcu Enrique znalazł agenta, któremu zawdzięcza możliwość nagrania swojej debiutanckiej płyty i właśnie w tym momencie zaczełą się jego passa. W 1995 roku album pod tytułem "Enrique Iglesias" zawierający jedynie hiszpańskie wersje piosenek, zaczął swoją premierę, która była bardzo duża. Już w pierwszym tygodniu w USA sprzedano 500 tysięcy egzemplarzy, a utwór Por Amarte został wykorzystany do openingu serialu Marisol. Druga płyta pojawiła się dość szybko, bo był już to rok 1997, a album nosił nazwe Vivir (to life). Płyta byłą na tyle dobra, że artysta odbył 16 turne po świecie. Pewien czas po turne Enrique nagrał 3 single związane z owym album. W tym samym czasie dostał on nominacje do American Music Awards, jednak wyróżnienie dostał jego ojciec. Kolejny rok kolejny sukces trzeci krążek pt. "Cosas del Amore" po wydaniu tego albumu krytycy stwierdzili, iż Enrique jest już dojrzałym artystą godnym podziwu. W tym samym czasie Enrique dostał się na szczyt latynowskiej listy przebojów, gdzie okrzykneli go megagwiazdą. Podczas rozdania nagród American Music Awards Enrique został uhonorowany i dostał nagrodę, było to dla niego bardzo ważne, gdyż pokonał tak silnego rywala jak Ricky Martin. Wreszcie nastał czas w którym Enrique próbuje sił w śpiewaniu w języku angielskim, jego singiel "Bailamos" przyciągnął do niego więcej fanów, a owa piosenka została wykorzystana do filmu "Bardzo dziki zachód", wkońcu latynos podpisał kontrakt z wytwórnią "Interscope" gdzie nagrywanie albumu "Enrique zajeło mu dwa miesiące, na album trafiło sporo ciekawych utworów między innymi : "Could I Have This Kiss Forever" (duet z Whitney Houston), Be With You , czy w końcu You are my #1 .
"Escape" kolejny album, który oczywiście został uznany za najlepszy i najlepiej sprzedający sie w karierze Enrique ( nudne nie ;p ?). Płyta w wielu krajach została oplatynowana, a kawałki "Hero" i "Escape" zapewniły artyście turnee w szesnastu krajach, także i w polsce (xd). 2002 Rok i czwarty hiszpanski album "Quizas", a płyta została sprzeda w pierwszym tygodniu w milionie egzemplarzach ^^. Album przyniósł mu nagrodę Latin Grammy Award. ( Przyspieszamy xd ). Siódemeczka tzn "7" czyli taki album i nr albumów ktore wydał Enrique zostal opublikowany w 2003 roku, a na płycie zawarto 15 piosenek w tym duet z Kelis "Not In Love", podwzgledem muzycznym artysta nawiazywał sie do lat 80. I wreszcie... ostatnia płyta (w marcu kolejna haha xD) Insomniac tutaj nie bede sie rozpisywać, bo tak naprawdę, album został wydany po 4 letniej przerwie, i powiedziano że jest jednym z lepszych a piosenka Somebody me zachwyciła miliony, (Do you know tez ale mniejsza ;p). Co naśmieszniejsze sam Enrique powiedział że nagrał 50 piosenek (xd) ale na płyte dał tylko 15 ^^.

Do przesłuchania :
http://slodkadara.wrzuta.pl/audio/s8Put ... -_bailamos
http://sunbeache.wrzuta.pl/audio/aK7opD ... mebodys_me
http://tany.wrzuta.pl/audio/5qIxO3rVca/ ... o_you_know
http://v3ndetta.wrzuta.pl/audio/bsCL0AA ... vulnerable
http://paulinka159.wrzuta.pl/audio/4DmP ... s_-_escape
http://www.wrzuta.pl/audio/cqZfTRL3dv/e ... _-_contigo
http://damian2930.wrzuta.pl/audio/5Cqpz ... ias_-_hero
http://v3ndetta.wrzuta.pl/audio/lKNmWHD ... re_tonight
http://v3ndetta.wrzuta.pl/audio/52rVjnp ... eing_sorry
Obrazek

Obrazek
1. Kris ma ZAWSZE racje
2. PP3088 ma prawie zawsze racje
3. : >
Awatar użytkownika
AnimKing
SSJ 5
Posty: 685
Rejestracja: czw lis 23, 2006 12:07 pm
Lokalizacja: z domu

Post autor: AnimKing »

??Hahahahabuahahaha xD nie raz słyszałem jak on śpiewa z Playbacku i bez ^^ To Drugie to koszmar ^^ Mój Staruszek na kiblu lub pod Prysznicem lepiej śpiewa.Myśli że ma to "coś" i 150 cm to jest r0x ?? Hahha xD
Awatar użytkownika
bulma300
SSJ 3
Posty: 168
Rejestracja: pt sty 11, 2008 5:12 pm

Post autor: bulma300 »

To Twój idol ?

Jak to do mnie, to można tak powiedzieć / Kris


a
Ostatnio zmieniony wt lut 19, 2008 8:44 pm przez bulma300, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AnimKing
SSJ 5
Posty: 685
Rejestracja: czw lis 23, 2006 12:07 pm
Lokalizacja: z domu

Post autor: AnimKing »

bulma300 pisze:To Twój idol ?

Jak to do mnie, to można tak powiedzieć / Kris


a
Kris nie ma wygórowanych potrzeb ;D a co Bulma ?? ty go nie lubisz ?? Myślałem że prawie każda laska go lubi bo ma ładną mordkę (choć nie tak ładną jak ja, Pitti, barni, Bobek,ew.Kris, ) i pełny portfel i lśniące, białe, proste zęby xDD
Awatar użytkownika
MeTeO*
Xenomorph
Posty: 772
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:26 pm

Post autor: MeTeO* »

Jego piosenek nie lubię, ale fajnie zagrał w Desperado...
Awatar użytkownika
bulma300
SSJ 3
Posty: 168
Rejestracja: pt sty 11, 2008 5:12 pm

Post autor: bulma300 »

AnimKing pisze:Kris nie ma wygórowanych potrzeb ;D a co Bulma ?? ty go nie lubisz ?? Myślałem że prawie każda laska go lubi bo ma ładną mordkę (choć nie tak ładną jak ja, Pitti, barni, Bobek,ew.Kris, ) i pełny portfel i lśniące, białe, proste zęby xDD

No ja należe do tych bardziej wymagających, bo jak dla mnie facet musi mieć coś takiego jak mUsk.
Bliz
SSJ 5
Posty: 858
Rejestracja: śr gru 01, 2004 8:46 am
Lokalizacja: Nowa Sól-FNW

Post autor: Bliz »

A dla mnie faceto po prostu musi miec Krisa... (Bo jako jedyna osoba sie rozwija xD)
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Nic do niego nie mam, ale jakos nie ciagnie mnie do jego piosenek ;d

[ Dodano: Nie Cze 28, 2009 2:59 pm ]
Pare ma fajnych piosenek nawet xD
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
ODPOWIEDZ