UVERworld japoński zespół rockowy, który składa się z pięciu osób i tworzy muzykę określoną jako : J-mix tzn. wchodzą do niego takie gatunki jak pop, rock, r&b, a nawet elektronika, co udowadnia, że są oni dość twórczy. Są pierwszym zespołem, który w j-music stworzył nowy trend, a wszystko zawdzięczali swojej orginalności. Grupa ta powstała w 2003 roku, a ich pierwotna nazwa brzmiała "Sangoku Road" na polski znaczy to trzy drogi narodów, co mogło symbolizować nie wiem co xd. Podczas założenia grupa miała siedmiu członków, jednak po wydaniu singla, który nie był żadnym osiągnieciem, jedna osoba odeszła. Po odejściu tej osoby powstała obecna nazwa UVERworld, co możemy rozumieć jako "Idąc poprzez świat". Według wikipedi i kilku innych osób, zespół chciał mieć pewność, że ich muzyka będzie słuchana w wielu krajach.
Uverworld nagrywał przedewszystkim single, jednak dorobił się dwóch albumów :
Timeless
Bugright
Do przesłuchania :
http://lordvaizard.wrzuta.pl/audio/AnMs ... -tecnolife
http://lordvaizard.wrzuta.pl/audio/jfVa ... d_-_chance
http://shivente.wrzuta.pl/audio/1LNEPvE ... uki_na_uta
Uverworld
Moderator: Moderatorzy
Z Uverworld'u kocham utwór D-TecnoLife który prawie znam na pamięć a nawet często nucę lub śpiewam ;]
Tak, przyczyniło się do tego oczywiście anime - Bleach 2nd Opening
Iienai itami...

Ogólnie fajne brzmienie. Sam lubię J-pop i J-rock więc dosyć miło wpadło mi w ucho jak pozostałe utwory tego zespołu.
J-mix - czyli wszystko albo nic ;]
Tak, przyczyniło się do tego oczywiście anime - Bleach 2nd Opening
Iienai itami...
Ogólnie fajne brzmienie. Sam lubię J-pop i J-rock więc dosyć miło wpadło mi w ucho jak pozostałe utwory tego zespołu.
J-mix - czyli wszystko albo nic ;]





