Ściąganie z internetu a prawa autorskie

Sprawy na zupełnie inne tematy - nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
AdeQkun
Oozaru
Posty: 55
Rejestracja: wt mar 25, 2008 12:02 am

Post autor: AdeQkun »

przeciez to jest nielegalne piractwo i tyle
Awatar użytkownika
Kris
Avanger
Posty: 2254
Rejestracja: wt lis 22, 2005 11:33 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kris »

Kłamiesz.

Ściaganie jest legalne, tylko uploadowanie jest zakazane, joł.
Obrazek

Obrazek
1. Kris ma ZAWSZE racje
2. PP3088 ma prawie zawsze racje
3. : >
Awatar użytkownika
Reika
USSJ
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 26, 2008 12:39 pm
Lokalizacja: Internet

Post autor: Reika »

Dragon Fist pisze:Miło. ;-) Masz u mnie za to duże piwo, albo co tam będziesz chciała. :P
Spoko ;) Wystarczy Tymbark XD
AdeQkun pisze:przeciez to jest nielegalne piractwo i tyle
Widocznie nie czytasz regulaminów, skoro nie wiesz, że osba pobierająca dany plik jest zobowiązana go usunąć z dysku twardego w ciągu 24h od pobrania [wyjatkiem sa serie, które nie zostały zlicencjonowane]
Obrazek
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

kris pisze:Ściaganie jest legalne, tylko uploadowanie jest zakazane, joł.
Sciaganie to kradziez praw autorskich, jol.

Sciagnac mozna ewentualnie mp3 jesli mamy kupiony oryginalny album, ale plyta sie porysowala.

No i cos tam jeszcze niby o 24h chodza ploty, ale szukajac w kodeksach takiego zapisu nie znalazlem.
Ostatnio zmieniony czw sie 28, 2008 11:21 pm przez krova, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

krova pisze:
skibix pisze:Ściaganie jest legalne, tylko uploadowanie jest zakazane, joł.
Sciaganie to kradziez praw autorskich, jol.

Sciagnac mozna ewentualnie mp3 jesli mamy kupiony oryginalny album, ale plyta sie porysowala.

No i cos tam jeszcze niby o 24h chodza ploty, ale szukajac w kodeksach takiego zapisu nie znalazlem.

HAHHAHAHAHA zle zacytowales xDD
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

A to forum figlarne, zgrywusne no!

Nic nie zmienialem, jak juz nie raz, i cytuje kogo innego -.-'
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
skibix
SSJ 5
Posty: 1112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 8:00 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: skibix »

skibix napisał/a:
Ściaganie jest legalne, tylko uploadowanie jest zakazane, joł.
Czy ja o czymś nie wiem ? xd gdzie ja to napisałem xd

Edit :

xDDD
Ale mi policjant mowi (pzdr geju i tak tego nie zobaczy xd)
To ja też pozdrowię swojego dzielnicowego chociaż tego nie zobaczy, dobry panie Sławku ;*
Ostatnio zmieniony czw sie 28, 2008 11:34 pm przez skibix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kris
Avanger
Posty: 2254
Rejestracja: wt lis 22, 2005 11:33 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kris »

krova pisze:Sciaganie to kradziez praw autorskich, jol.
Ta <3 Ale mi policjant mowi (pzdr geju i tak tego nie zobaczy xd) ze u nich zawsze mowia ze sciagac można, tylko upac nie. Więc mowie to co mi prawo mowi ;]
Obrazek

Obrazek
1. Kris ma ZAWSZE racje
2. PP3088 ma prawie zawsze racje
3. : >
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Policjant to nie prawo.

Ale stróż prawa ; < - a lekarz to doktor, albo nauczyciel profesor? Tylko w nielicznych przypadkach, jol.
Ostatnio zmieniony pt sie 29, 2008 1:21 am przez krova, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

krova pisze:
kris pisze:Ściaganie jest legalne, tylko uploadowanie jest zakazane, joł.
Sciaganie to kradziez praw autorskich, jol.
Czy mógłbyś podać przepis, który tego zabrania?
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search? ... 00904L.pdf

Rozdzial 14
Odpowiedzialnosc karna

Art. 118
ust. 1

Rav "pomaga w jego ukryciu"
Jak sie wybronisz? :D
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
Reika
USSJ
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 26, 2008 12:39 pm
Lokalizacja: Internet

Post autor: Reika »

For further elaboration related to issues of liability, with respect to documents available from our server(s), neither RealityLapse.com nor its creator(s), its webhost(s), sponsor(s) and all associated parties makes any warranty, express or implied, including the warranties of merchantability and fitness for a particular purpose, or assumes any legal liability or responsibility for the accuracy, completeness, or usefulness of any information, apparatus, product, or process disclosed, or represents that it's use would not infringe privately owned rights. 1. You are welcome to download media as it is made avaliable. 2. You must have in your posession the original material if available. 3. If you do not have the original in your posession, delete files in 24 hours. 4. RealityLapse.com and all associated are not responsible for your actions. 5. You are allowed to directly link to any file, graphic, or media applicant as long as you link back to RealityLapse.com 6. We are not liable for any or all damages done to your system or computer. 7. RealityLapse.com is not liable for actions taken towards you. For all related matters concerning aspects upon the server which specific media is made available, information from this server resides on a computer system funded by the companies and/or parties associated with it. The use of this system may be, and is, monitored for computer security purposes. Any unauthorized access (hacking) to this system is prohibited and is subject to criminal and civil penalties under Federal Laws including but not limited to Public Laws 83-703 and 99-474. By continuing to access RealityLapse.com and any of it's affiliated websites and files, you are expressly and implicitly agreeing to all of the terms as stated above on this document. You also hereby affirm that you are in compliance with all Federal, State and Local laws in your place of residence concerning the contents of RealityLapse.com
Na każdej stronie, która umożlwia nam pobranie anime, mamy podobną informację. Więc jeśli chodzi o anime - jesteśmy zobowiązani usunąć pliki w ciągu 24h [oczywiście wtedy, kiedy nie mamy do nich praw].
Obrazek
Awatar użytkownika
Sinju
Guru
Posty: 198
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 2:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Sinju »

Reika weź tylko pod uwagę to że polskie prawo różni się od zagranicznego w cytowanym fragmencie zakładam że to z USA.
Jak znajdę czas to poprzeglądam książki z prawa mojej siostry, może znajdę coś o tym.
Ooohhh Gunther you're so sexy!
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

W Polsce nie ma nikt licencji na przykladowo Naruto wiec mozesz sciagac dowoli.
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Pitti pisze:W Polsce nie ma nikt licencji na przykladowo Naruto wiec mozesz sciagac dowoli.
Nigdzie nie lecialo? O.o
Jesli nie, to i tak nie wiesz czy nikt nie ma licencji.

To tak jakby nowy film sciagnac i sprzedawac zanim pojawi sie w Polsce w kinach.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
ODPOWIEDZ